Roller do twarzy – czym jest i do czego służy?

Roller do twarzy – czym jest i do czego służy?

Kobiety wprost oszalały na punkcie rollerów do twarzy. Niektóre panie wręcz nie wyobrażają już sobie pielęgnacji skóry bez tego praktycznego i nowoczesnego narzędzia. Wciąż uchodzi ono za nowość na rynku kosmetycznym, ale mimo tego powoli zdobywa coraz większą popularność. A coś w tym musi być, skoro już w tym momencie praktycznie wszyscy chcą z tego korzystać. Rollery to takie wielofunkcyjne masażery skóry. Bardzo efektywnie dbają one o dosłownie każdy typ cery.

Z założenia roller do twarzy jest urządzeniem przeznaczonym do masowania skóry. No i w tej roli sprawdza się znakomicie. Z jego pomocą można wykonać świetny masaż całej twarzy. Może być on krótki i bardzo intensywny, albo dłuższy i delikatniejszy. Roller pomiędzy kolejnymi zabiegami musi być przechowywany w lodówce lub innym zimnym miejscu. Dzięki temu zapewni skórze przyjemny chłód, który od razu doprowadzi do zamknięcia się jej porów, wspaniale ją ukrwi i pobudzi. Obniżenie temperatury skóry jest też zabiegiem korzystnym o poranku. Skóra z samego rana bywa bowiem mocno opuchnięta, a wręcz nabrzmiała. Pod oczami nierzadko pojawiają się nieestetyczne i szare worki, które są efektem kolejnej nieprzespanej nocy. Roller do twarzy minimalizuje widoczność tych nieprzyjemnych reakcji skórnych. Wystarczy przez kilka minut masować nim skórę, aby zmniejszyć opuchliznę, pozbyć się cieni pod powiekami i przy okazji odrobinę się ożywić, zapewniając sobie dodatkowy zastrzyk energii na miarę filiżanki czarnej kawy. Masaż wykonany rollerem będzie też rozluźniać mięśnie twarzy, tym samym obniżając widoczność zmarszczek i pięknie napinając buzię. Warto go wykonywać nawet codziennie. Taki masaż skóry powinien stać się jednym z podstawowych elementów prawidłowej pielęgnacji twarzy.

Roller do twarzy nie działa jednak tylko i wyłącznie typowo upiększająco. Choć na tym efekcie zależy wszystkim jego użytkowniczkom, to zupełnie przy okazji zyskują one coś jeszcze, czyli efekt totalnego odprężenia i głębokiego relaksu. Masaż twarzy fantastycznie oddziałuje na samopoczucie. Można go wykonywać w godzinach wieczornych, przygotowując się w ten sposób do snu.