Na czym polega masaż twarzy kobido?

Na czym polega masaż twarzy kobido?

Fizjoterapia i techniki relaksacyjne są stosowane od wieków, aby pomóc nam radzić sobie ze stresem życia codziennego. Najpopularniejsze masaże miały swoje podłoże w wiekowych tradycjach, w których tkwił głęboki sens. Jedną z takich technik jest kobido, czyli rodzaj japońskiego masażu twarzy, który był stosowany przed wiekami do regeneracji samurajów po walce. Dziś jednak stosuje się go jako rodzaj masażu twarzy, który nie tylko całkowicie relaksuje, ale także regeneruje skórę i sprawia, że twarz nabiera blasku. Chcesz wiedzieć nieco więcej o tym japońskim masażu twarzy na zmarszczki?

Na czym polega masaż twarzy kobido?

W ciągu dziesięcioleci masaże orientalne zyskały uznanie na Zachodzie i na całym świecie ze względu na swoje wielorakie korzyści. Wśród nich wszystkich, jednym z najpopularniejszych obecnie jest ujędrniający masaż twarzy kobido, podobny do shiatsu, ale mający w swoim zamierzeniu relaksację.

Korzyści wynikające z masażu twarzy kobido

Obecnie wiele osób ucieka się do tego zabiegu masażu twarzy kobido, ponieważ twierdzą, że ich skóra jest odmłodzona, a oni sami czują się promienni i pełni energii. Prawda jest taka, że istnieje wiele korzyści, które może przynieść ta orientalna technika. Oto niektóre z głównych korzyści płynących z kobido:

  • Energiczne i powtarzalne ruchy sprzyjają naturalnej produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra odzyskuje elastyczność, a wszystkie zmarszczki znikają lub spowalniają ich powstawanie. Jeśli masz problem ze zmarszczkami, to w https://salonstylu.pl znajdziesz więcej i sposobów i technik walki z nimi.
  • Jego energetyzująca technika aktywuje krążenie twarzy, powodując, że Twoja skóra odnawia się i napełnia witalnością. Dzięki temu skóra wygląda znacznie bardziej promiennie i świetliście.
  • Kobido ma zdolność drenowania skóry, powodując usunięcie wszystkich toksyn i nagromadzonego sebum.
  • Masaż ten ma nie tylko walory estetyczne, ale jest również ogromnie relaksujący dla naszych zmysłów. Masaż Kobido ma zdolność do odprężenia nas dzięki technice, która dociera do najgłębszych mięśni naszej twarzy.

Jak wykonuje się masaż twarzy kobido?

Masaż kobido opiera się na wschodnich technikach, które liczą sobie wiele wieków Jest to mieszanka szybkich i powolnych powtarzających się ruchów, które wykonywane są od szyi do czoła, starając się masować każdy obszar twarzy.