Jak wybrać idealną szczotkę do masażu ciała?

Jak wybrać idealną szczotkę do masażu ciała?

Masaż na sucho to naprawdę świetny i zarazem skuteczny zabieg, którym sama powinnaś chcieć się zająć. Zrobisz to jednak dopiero wtedy, gdy zainwestujesz w odpowiednią szczotkę. Jest to na szczęście jedyny przyrząd niezbędny do przeprowadzania domowych efektywnych masażów. Co prawda niektóre kobiety w ich trakcie korzystają także z dodatkowych olejków, dzięki którym mogą łatwiej poruszać się po skórze szczotką, ale wbrew pozorom zabieg wykonany bez żadnych kosmetyków działa znacznie lepiej.

Nie bez powodu to właśnie masaż na sucho zyskał absolutnie największą popularność i cieszy się teraz dobrą sławą na całym świecie. Zabiegi tego rodzaju można przeprowadzać naprawdę niskim kosztem, jednakże jednej rzeczy do nich potrzebujesz, a tą rzeczą jest oczywiście szczotka. Akurat w nią musisz zainwestować. A dobrze by było, gdybyś od razu zainwestowała w coś porządnego, z czego śmiało będziesz korzystać nie przez najbliższe tygodnie, a przez miesiące czy nawet lata. Tanie szczotki za dziesięć czy piętnaście złotych są raczej kiepskim wyborem.

Co prawda niektóre kobiety bardzo je sobie chwalą, ale wynika to raczej z tego, że podświadomie przymykają oko na ich różne mankamenty, cały czas mając przed oczami ich śmiesznie niską cenę. Dobra szczotka do masażu na sucho, jak i każdy inny przyrząd kosmetyczny, musi swoje kosztować. Postanów sobie, że zainwestujesz w nią przynajmniej te pięćdziesiąt złotych. Dobre szczotki właśnie tyle zwykle kosztują. Ceny najlepszych mogą jednak przekroczyć kwotę stu złotych. Poprzez sprawdzenie ceny produktu jesteś w stanie mniej więcej ocenić jego jakość.

Droższe szczotki tworzone są z włosia naturalnego, te tańsze – z włosia syntetycznego. Prawdopodobnie sama wiesz już, na co lepiej się zdecydować. Masaż na sucho powinien być przeprowadzany przy użyciu szczotki z włosiem naturalnym, czyli np. tym roślinnym. Świetne będzie między innymi włosie z agawy. Ma ono średni poziom twardości, dzięki czemu może być używane nawet przez osoby „początkujące”. Jeżeli szukasz czegoś twardszego i mocniejszego, wypróbuj włosie z dzika.

To opcja dla prawdziwych twardzielek.