Czy każdy może skorzystać z karboksyterapii?

Czy każdy może skorzystać z karboksyterapii?

Zabiegi medycyny estetycznej są zabiegami bardziej inwazyjnymi od zabiegów kosmetycznych. Z tego względu nie każdy z nich może zostać przeprowadzony u każdego pacjenta, co lekarze nieraz muszą tłumaczyć tym, którym odmówią współpracy (co robią dla bezpieczeństwa pacjenta).

O zabiegu karboksyterapii

Tak jak w przypadku każdego jednego zabiegu medycyny estetycznej, tak i w przypadku karboksyterapii istnieją pewne przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Omawia się je z pacjentem już na pierwszej wizycie albo też mówi się mu o nich w trakcie rejestracji, aby pacjent przypadkiem nie zapisał się na coś, co byłoby dla niego jakimkolwiek zagrożeniem.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii?

Takimi podstawowymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia niemalże wszystkich możliwych zabiegów medycyny estetycznej zawsze będą aktywne choroby różnego gatunku – choroby bakteryjne, choroby pasożytnicze, choroby grzybicze i choroby wirusowe, a zwłaszcza opryszczka. Wątpliwości wzbudzą na pewno stany zapalne skóry. W przypadku tych łagodniejszych i obejmujących mniejszą część skóry pacjent wciąż może zostać dopuszczony do zabiegu, ale o tym zadecyduje już lekarz, który na pewno zdecyduje się na sprawdzenie stanu skóry. Kolejne przeciwwskazania, tym razem poważniejsze, to przebyty zawał lub udar mózgu, poważne choroby krwi (takie jak anemia), wszelkie choroby nowotworowe (nawet te wyleczone, jeżeli od momentu ich wyleczenia minęło mniej niż pięć lat), epilepsja, nieleczona cukrzyca i nieustabilizowane nadciśnienie, epilepsja oraz poważne choroby wątroby i nerek. Karboksyterapia raczej nie jest przeprowadzana u kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących naturalnie piersią. Z innymi przeciwwskazaniami można się zaznajomić już bezpośrednio w gabinecie lekarskim, gdzie pacjent zostanie poddany szczegółowemu wywiadowi lekarskiemu oraz podstawowej kontroli medycznej.

W dniu zabiegu pacjent musi czuć się dobrze i musi mieć prawidłową temperaturę ciała. Wszelkie symptomy ewentualnych chorób powinny zostać od razu zgłoszone lekarzowi, który ma wykonywać zabieg.

Źródło: https://naturalcare.pl/