Szczotkowanie ciała na sucho – idealny detoks dla skóry

Szczotkowanie ciała na sucho – idealny detoks dla skóry

Zamiast każdego dnia przeznaczać ogromną ilość czasu na przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, lepiej ogranicz się do kilku z nich, ale postaw na te absolutnie najskuteczniejsze. Będzie to na pewno masaż na sucho. Aby go wykonać, musisz mieć tylko kilka wolnych minut i oczywiście musisz dysponować porządną szczotką do masażu. Kupisz ją już w najzwyklejszej drogerii. Za najlepsze szczotki trzeba dać przynajmniej te pięćdziesiąt złotych, ale póki co do wypróbowania zabiegu możesz wykorzystać tańsze produkty za cenę dziesięciu czy piętnastu złotych.

Dlaczego warto szczotkować ciało?

Bardzo możliwe, że słyszałaś już od swoich koleżanek od bardzo pozytywnych aspektach masażu szczotką na sucho. Zabieg ten zawsze pobudzi krążenie krwi. Dzięki temu twoja skóra zostanie lepiej odżywiona, ponieważ substancje odżywcze będą szybciej docierać do jej poszczególnych komórek. Masaż szczotką pozwoli ci pozbyć się martwego naskórka, wygładzi skórę i zapewni jej maksymalny poziom napięcia. Wykonując go, fundujesz swojej skórze swego rodzaju detoks. Pomagasz jej pozbywać się toksyn i substancji mogących negatywnie wpływać na jej wygląd. Poprzez regularne złuszczanie naskórka możesz natomiast wyrównać koloryt skóry, pozbyć się blizn potrądzikowych i pożegnać się z problemem wrastających włosków. Efekty mówią same za siebie.

Jaką szczotkę wybrać?

Przekonana do wysokiej skuteczności zabiegu na pewno od razu zechcesz udać się do drogerii po swoją pierwszą szczotkę do masażu na sucho. Jeszcze na moment spróbuj się jednak z tym wstrzymać. Zapoznaj się z różnymi odmianami szczotek i popatrz przede wszystkim na to, z czego są one wykonywane. Poszczególne szczotki różnią się od siebie przede wszystkim włosiem. To może być naturalne bądź syntetyczne. Pierwsze zawsze będzie lepsze. Skuteczna szczotka do masażu na sucho wręcz powinna składać się z włosia naturalnego. Musi mieć też wygodną rączkę, która pozwoli ci nią bez problemu operować. Jeżeli zamierzasz masować taką szczotką plecy, wybierz tą zawierającą dłuższy uchwyt.